
| Parameter | Value |
|---|---|
| Width | 3.899 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Terminals | 8 |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 200 MHz |
| Operating Supply Voltage | 15 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Supply Voltage | 44 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 60 mV/µs |
| Operating Supply Current | 50 µA |
| Input Bias Current | 1 nA |
| Output Current per Channel | 25 mA |
| Gain Bandwidth Product | 180 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 110 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 22 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1 V |
| Voltage Gain | 123.52 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 180 kHz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago) |
| Packaging | Tube |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 98 dB |
| Input Voltage Noise Density | 50 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Micropower Amplifier |
Stock: 902
Distributors
pcbx
Unit Price$4.27994
Ext.Price$4.27994
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.27994 | $4.27994 |
| 10 | $3.29738 | $32.97380 |
| 25 | $3.05163 | $76.29075 |
| 50 | $2.91336 | $145.66800 |
| 100 | $2.78133 | $278.13300 |
| 300 | $2.63053 | $789.15900 |
| 500 | $2.57474 | $1287.37000 |
| 1000 | $2.51082 | $2510.82000 |
